Restauracja "na skrajnej"

Ślub w plenerze Warszawa – miejsca, które Cię zaskoczą!

Ślub w plenerze podbija serca Par Młodych. Nie bez powodu, bo na uroczystościach plenerowych cały żywioł natury wkracza na scenę i staje się nieodzownym elementem ceremonii i przyjęcia. Para Młoda może brać ślub przy zachodzie słońca, nad morzem lub w górach, czy w pięknym ogrodzie rodem z filmowego scenariusza. Jeśli przed Tobą organizacja ślubu plenerowego w Warszawie, poznaj miejsce, które Cię zaskoczy.

Dlaczego warto zdecydować się na ślub plenerowy?

Ślub w plenerze to hit trendów weselnych, bez względu na to, czy jest to uroczystość, która odbędzie się na wsi, na plaży, w ogrodzie domu lub zamku, czy na dachu restauracji w centrum miasta. Taka ceremonia ma tę zaletę, że towarzyszy jej sceneria naturalnych żywiołów. Można więc liczyć na kontakt z naturą, błękitem nieba i chmur lub całą architekturę metropolii w przypadku ślubu w mieście. Ta opcja jest idealna dla narzeczonych, którzy chcą sformalizować związek w trakcie bardziej swobodnej i uroczej oprawy, z niesamowitą energią i ucieczką od tradycyjnych protokołów.

 

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, ślub w plenerze jest jedną z najbardziej poszukiwanych opcji! Po ustaleniu rodzaju i stylu wesela oraz listy gości, w czasach po pandemii nadal u wielu osób, pozostały pandemiczne przyzwyczajenia tj. zachowanie szczególnej ostrożności i dużych skupisk ludzi.

Ślub w plenerze to dużo przestrzeni i opcja przebywania na zewnątrz, co może pomóc ludziom zachować lepszy dystans fizyczny w porównaniu do wesela w typowej sali weselnej.

 

Nie wspominając już o ślubnych atrakcjach plenerowych, na które można liczyć podczas takiej uroczystości. Do tego dochodzi piękny reportaż robiony przez fotografa. Naturalne światło i otoczenie przyrody to doskonałe podstawy do zorganizowania ceremonii i uczynienia zdjęć absolutnie romantycznymi i wspaniałymi.

Gdzie wziąć ślub plenerowy w Warszawie?

Nieważne, czy marzysz o powiedzeniu „TAK” w lesie, na podwórku, czy z nogami na piasku. Ślub na świeżym powietrzu emanuje romantyzmem. Gwiazdami dekoracji są sceneria i otaczająca przyroda. Pierwszym krokiem jest dobranie przestrzeni, która pasuje do celu ceremonii oraz przede wszystkim do osobowości i preferencji Pary Młodej. Ta decyzja wpłynie na wszystkie inne, które zostaną podjęte.

 

Wśród narzeczonych z są również ci, którzy sami decydują się na zorganizowanie uroczystości plenerowej np. na plaży nad Wisłą. Wówczas to na nich spada cała organizacja. Są też tacy, którzy wolą powierzyć przygotowanie ceremonii profesjonalistom. Niemniej koniecznie trzeba załatwić niezbędne pozwolenie od kierownika lokalnego Urzędu Stanu Cywilnego na zaślubiny na świeżym powietrzu w wybranym miejscu.

 

Nietypowe lokalizacje w Warszawie – i okolicach – które można wybrać na ślub plenerowy i które zaskoczą niejedną Parę Młodą, to:

  • niezwykle romantyczny Pałac Sobańskich przy Alejach Ujazdowskich;
  • neorenesansowy kompleks Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal;
  • odnowiony Fort Sokolnickiego z XIX wieku w parku Żeromskiego przy placu Wilsona;
  • plaża nad Zalewem Zegrzyńskim;
  • obiekty zlokalizowane na terenie Łazienek Królewskich;
  • zabytkowa Osada Młyńska dla uroczystości w stylu boho;
  • neoklasycystyczny hotel Venecia Palace w Michałowicach otoczony mostami w stylu weneckim.
nakrycia pod namiotami

Jakie miejsce na ślub w plenerze mogą wybrać tradycjonaliści?

Dla fanów klasycznych rozwiązań, którzy poszukują z jednej strony miejsca na ślub w plenerze, a z drugiej nie chcą zbyt mocno odbiegać od tradycji, dobry rozwiązaniem będzie restauracja z kuchnią polską. Warszawa jest miastem, w którym nie brakuje takich lokali, ale warto poszukać w okolicach takiego, który organizuje również uroczystości plenerowe, jak np. “Na Skrajnej”

Nasza restauracja usytuowana 7 km od centrum Warszawy. Na miłośników tradycji z nutką nowoczesności czeka nie tylko plenerowa uroczystość zaślubin, ale także przyjęcie weselne, które może odbywać się w malowniczym ogrodzie. Swobodnej atmosferze zawsze towarzyszy piękna oprawa, czyli starannie dobrane dekoracje i elementy niezbędne do przeprowadzenia takiego ślubu (podest dla Pary Młodej, miejsce dla urzędnika, godło itp.). Nowoczesny wymiar uzupełniają wyśmienite dania prosto z menu tradycyjnej kuchni polskiej.

bukiety

Kiedy najlepiej zorganizować ślub w plenerze?

Jeśli chodzi o ślub w plenerze, nie ma lepszych miesięcy na ustalenie daty, niż okres wiosenno-letni. Pary Młode raczej unikają organizowania takich uroczystości w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i marcu. Są to miesiące, w których najprawdopodobniej będzie padać deszcz lub śnieg oraz może wiać wiatr, a temperatury też nie będą sprzyjać dłuższemu przebywaniu na świeżym powietrzu.

 

Z założenia lato to okres imprez i wakacji, więc trzeba się liczyć z tym, że nie wszyscy goście dopiszą i dotrą na uroczystość. To także czas upałów i czasami dość intensywnych burz. Dlatego, by uniknąć przykrych niespodzianek, część par planuje ślub w plenerze na późną wiosnę lub wczesną jesień, czyli miesiące o najłagodniejszych temperaturach i bardzo urokliwych zmianach w przyrodzie. Kwiecień, maj, wrzesień i październik zachwycają zmianami w otaczającej naturze, więc ślub w plenerze staje się jeszcze bardziej uroczy.

 

Niemniej jednym z najważniejszych punktów w organizacji takiego wydarzenia jest zadbanie o „plan B” na wypadek nagłego załamania pogody. Czasami w przypadku deszczu ceremonię trzeba przenieść pod zadaszony pawilon lub do zamkniętego lokalu. Dlatego dobrze jest mieć zarezerwowane miejsce, które oferuje taką możliwość. Wystarczy nawet zadaszona altana na uroczystość zaślubin i pawilon ogrodowy na przyjęcie weselne. O takie detale dbamy właśnie w „Na Skrajnej” – restauracji z kuchnią polską pod Warszawą.

 

Z reguły ślub plenerowy kojarzy się z relaksem i spokojem. Jednak nie warto dać się zwieść pozornej nieformalności tego typu ceremonii. Pamiętaj, że ten wyjątkowy dzień musi zostać dokładnie zaplanowany, a wybór idealnego miejsca jest gwarancją tego, że marzenia nie odbiegną od rzeczywistości.

Pod namiotami