Restauracja "na skrajnej"

6 sprawdzonych sposobów na romantyczne walentynki

Święto zakochanych w ciągu ostatnich dekad doskonale rozgościło się w Polsce. Chociaż najszczęśliwsze pary celebrują walentynki przez cały rok, nic nie stoi na przeszkodzie, aby 14 lutego spędzić dzień wyjątkowo, zwłaszcza że codzienny natłok obowiązków i deficyt czasu nie zawsze pozwalają parom znaleźć wystarczająco wiele chwil tylko dla siebie.

 

Nie masz pomysłu, w jaki sposób wraz ze swoją drugą połówką uczcić w tym roku walentynki? Romantyczne kolacja walentynkowa w restauracji stanowi niezwykle przyjemny gwóźdź programu. Co jeszcze mogą wspólnie zrobić zakochani? Poznaj sześć sprawdzonych pomysłów, wśród których z pewnością znajdziecie idealną inspirację!

1. Romantyczna kolacja walentynkowa w restauracji

Walentynki w restauracji z pozoru mogą wydawać się niezbyt oryginalnym pomysłem na miłe spędzenie święta zakochanych. Nic bardziej mylnego! Wizyta w wyjątkowej, stylowej restauracji stanowi okazję do celebrowania posiłków w przyjemnym otoczeniu, podczas gdy większość par zmęczonych wyzwaniami zawodowymi i obowiązkami zawodowymi na co dzień nie znajduje na to czasu. Odżywiając się w biegu lub korzystając z cateringu dietetycznego łatwo zapomnieć, jak wielką przyjemność dają starannie przygotowane i efektownie podane potrawy, konsumowane bez pośpiechu.

Pamiętaj, że walentynkowa wizyta w restauracji zazwyczaj stanowi tylko jeden punkt programu zaplanowanego na ten wyjątkowy dzień. Przed odwiedzeniem wyjątkowego lokalu lub po jego opuszczeniu możesz wraz ze swoją drugą połówką udać się w kolejne miejsce. W 2023 roku 14 lutego wypada we wtorek, czyli w środku tygodnia. Prawdopodobnie świętowanie rozpoczniecie więc dopiero po pracy, a doskonały posiłek w ciekawym otoczeniu świetnie się do tego nada. Jednocześnie romantyczna kolekcja walentynkowa w restauracji może stanowić zwieńczenie tego pięknego dnia!

Walentynki w restauracji wiążą się z prawdziwą kulinarną podróżą po świecie starannie dobranych smaków i aromatów. Nasz lokal to topowa restauracja z kuchnią Polską w Warszawie i okolicach. Wizyta u nas pozwala odkryć wszystkie dobrodziejstwa rodzimych potraw na nowo. W naszym menu oprócz tradycyjnych specjałów znajdują się zresztą dania idealnie wpisujące się w szczególny walentynkowy nastrój, takie jak krewetki duszone w maśle czy inspirowana kuchnią śródziemnomorską sałatka z zapiekanym kozim serem. Do zobaczenia Na Skrajnej w dniu świętego Walentego!

2. Walentynki na sportowo z nutką romantyzmu

Walentynki w restauracji oznaczają nie tylko romantyczne popołudnie naznaczone wyjątkowymi smakami, ale również smaczny posiłek dający energię do kolejnych walentynkowych aktywności! Jeśli ty i twoja druga połówka jesteście parą aktywną fizycznie, święto zakochanych możecie spędzić na sportowo z uwzględnieniem pokaźnej dawki romantyzmu!

Sprawdzonym sposobem na spędzenie walentynek w aktywnym wydaniu jest między innymi wizyta na lodowisku gwarantująca wspaniałą zabawę. A może przyjemność sprawi wam pobyt na basenie? Tego dnia pokonywanie wpław kolejnych długości warto zamienić na wspólną kąpiel w stylowo podświetlonym, pełnym gorących bąbelków w jacuzzi. W Warszawie nie brakuje obiektów zapewniających tę formę relaksu. Z kolei jeśli walentynki obdarują nas śniegiem, warto obudzić w sobie dziecięce szaleństwo i udać się we dwoje z sankami na najbliższe wzniesienie!

3. Maraton filmowy

Gdy kolacja walentynkowa w restauracji dobiegnie końca, sprawdzonym sposobem na dalsze celebrowanie dnia zakochanych jest maraton filmowy. Tego dnia kina prezentują naprawdę ciekawą ofertę dla zakochanych, która zresztą nie zawsze ogranicza się do komedii romantycznych, bo zdarzają się również serie seansów tematycznych. 14 Lutego warto wybrać kino, które oferuje wygodne podwójne rozkładane siedzenia – w sam raz dla zakochanych.

Wizytę w kinie można również zastąpić domowym maratonem filmowym. Zalety? Samodzielnie dobierzecie repertuar filmowy na wieczór, a w każdej chwili możecie sobie zrobić przerwę na chwilę romantycznego uniesienia. Filmowe walentynki to doskonały pomysł szczególnie, gdy macie wspólne zainteresowania. Wieczór możecie uatrakcyjnić przebierając się za postacie z ulubionego uniwersum!

4. Wieczór ze zdjęciami

Nasze kolejna propozycja walentynkowa jest skierowana do par, które dzielą życie od dawna, jednak ostatnio z różnych powodów brakuje im czasu na celebrowanie wspólnie spędzonych chwil. Prawdziwa miłość przetrwa wszelkie trudności, a walentynki stanowią idealną okazję, by raz jeszcze sobie o tym przypomnieć.

Z pewnością pomoże w tym miły wieczór spędzony na wspólnym oglądaniu zebranych przez lata zdjęć. Najlepsze wspomnienia po raz kolejny ożyją i nabiorą dawnego blasku. Fotografie z wakacji, przełomowych chwil w waszych życiorysach, w trakcie których wzajemnie się wspieraliście, doniosłe momenty i luźny relaks we dwoje – to wszystko zostało utrwalone na zdjęciach, a przede wszystkim w waszej pamięci. Po tym sentymentalnym i romantycznym wieczorze na drugi dzień obudzicie się w piękniejszej, przepełnionej uczuciem rzeczywistości!

5. Wizyta w escape roomie

Skarbnica pomysłów na udane walentynki jest praktycznie nieograniczona, a jedyne granice wyznaczają tu wasza kreatywność i zainteresowania. Dlaczego na naszej krótkiej liście propozycji znalazła się właśnie wizyta w escape roomie?

Po pierwsze, escape room gwarantuje wspaniałą zabawę i rzuca uczestnikom ciekawe wyzwania. Po drugie, pokoje ucieczek mają charakter tematyczny i są niezwykle klimatyczne, więc przenoszą gości do interesującego świata, w którym łatwo zapomnieć o codziennych problemach. Przede wszystkim jednak wizyta w escape roomie opiera się na współpracy przy rozwiązywaniu zagadek, a niewiele rzeczy równie mocno cementuje udany związek, w którym zawsze możecie liczyć na siebie nawzajem!

6. Taneczne walentynki

Taniec od zawsze łączył zakochanych poprzez bliskość cielesną i radosne przepełnione gorącymi uczuciami spojrzenia oraz uśmiechy. Dla niektórych ma wręcz znaczenie metafizyczne i stanowi doskonały sposób wyrażenia uczuć, przy którym słowa przynajmniej na jakiś czas stają się zbędne.

Jeśli lubicie tańczyć, warto rozpocząć walentynki w restauracji, aby na chwilę odprężyć się po pracy i nabrać energii za sprawą smacznych posiłków, a następnie na kilka godzin udać się na parkiet. Miłosne taneczne doznania sprawią, że wraz z twoją drugą połówką na dłuższą chwilę zapomnijcie o całym otaczającym was świecie koncentrując się na wszystkim, co was łączy!

Święto zakochanych przypada raz w roku, więc zadbaj o to, by 14 lutego został przez was na długo zapamiętany za sprawą ciekawych, wspólnych aktywności, a my zapewnimy wam Na Skrajnej doskonały obiad lub kolację walentynkową w restauracji, stanowiące preludium lub apogeum niezwykle udanego wieczoru!