Restauracja "na skrajnej"

Wielkanocne Menu – najlepsze propozycje dań

Święta Wielkanocne są nie tylko najważniejszym wydarzeniem liturgicznym w Polsce. Są też zwiastunem wiosny i okazją do świętowania jej nadejścia. Niezależnie od powodów, dla których są obchodzone, dla wszystkich przygotowanie wielkanocnego menu bywa wyzwaniem. Często przy ich organizacji połączyć trzeba tradycję z indywidualnymi upodobaniami i potrzebami każdego z gości.

Czy łączenie tradycji ze współczesnością jest możliwe? Zdecydowanie tak! Może być wyzwaniem, ale nawet wielkanocne dania da się dopasować do indywidualnych upodobań. Zanim wybierzemy się do kuchni na gotowanie, warto zadbać najpierw
o przygotowanie świątecznej karty dań. Co, jeśli jednak brakuje czasu na samodzielne zrobienie wszystkich potraw? Na to również jest sposób – na przykład pomoc profesjonalistów i przygotowane przez nich menu wielkanocne. Catering to rozwiązanie, które gości w polskich domach coraz częściej.

Jakie dania powinny znaleźć się na wielkanocnym stole?

Niezależnie od upodobań smakowych jakie mamy w rodzinie, nie ulega wątpliwości, że są potrawy, bez których w Wielkanoc nie można się obyć. Co powinno znaleźć się na stole?

Przede wszystkim jajka. To właśnie one są wielkanocnym gwoździem programu.  Pojawiają się w koszyku w formie pisanek, by spocząć później na stole – do podzielenia się z zebranym gronem i, oczywiście, zjedzenia. Można przygotować je w wielu różnych formach np. jajka na twardo pod pierzynką z pora, z majonezem i szczypiorkiem, w sałatce, faszerowane pieczarkami, łososiem, tuńczykiem, jajka w żurku. Znajdziemy je w niemal każdej wielkanocnej potrawie, zarówno na śniadanie jak i obiad.

Wielkanocny stół nie może obejść się bez żurku. To tradycyjne danie kuchni polskiej. Dawniej przygotowywano go zabielając mlekiem, śmietaną i jadło z chlebem lub ziemniakami. Dziś pojawia się w bogatej formie – gotowany na mięsie, z wędzonym boczkiem i białą kiełbasą. Co więcej, w każdym regionie Polski spotkamy inny przepis na tradycyjny żur. Najsmaczniejszy będzie oczywiście ten przygotowany na prawdziwym zakwasie, z dodatkiem jajka pokrojonego na ćwiartki, odrobiną chrzanu i plasterkami białej kiełbasy.

Pasztet pieczony pojawia się na wielkanocnych stołach w wielu formach – zapiekany z różnych gatunków mięs, takich jak wołowina czy łopatka wieprzowa i warzyw, z jajkiem lub śliwką. Miłośnicy kuchni wegetariańskiej przygotowują też pasztety bezmięsne na przykład z soczewicy, ciecierzycy, marchewki z dodatkiem kaszy jaglanej.

Biała pieczona kiełbasa na polskich stołach gościła już w XVII wieku. Zazwyczaj pojawia się w święconce bądź jako dodatek do żurku. W niektórych domach jest jednak potrawą obowiązkową. Jak ją przygotować? Zwolennicy nowatorskiej kuchni stawiają na eksperymenty i zapiekają w cieście francuskim. W tradycyjnej formie można upiec kiełbasę z czosnkiem, cebulą oraz jabłkami.

Wśród dań mięsnych często występuje pieczony schab ze śliwką i morelami. Może być jedzony na zimno na kromce chleba lub podawany na ciepło z kremowym sosem.

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć też tradycyjnej babki. Polana lukrem,
z rodzynkami i cytrynową skórką jest prawdziwą ucztą dla podniebienia. Kolejne miejsce wśród ciast zajmuje mazurek – krucha podstawa, słodka góra. Pojawia się w różnych wersjach na przykład z kajmakiem, z konfiturą. Często dodawane są do niego orzechy i owoce. Co jeszcze? Czekoladowe jajka i zające – atrakcja szczególnie dla najmłodszych.

Brak czasu na gotowanie? Postaw na catering wielkanocny.

Tradycyjna wielkanocna karta dań to różnorodne potrawy. Im więcej ich chcemy na stole, tym więcej czasu trzeba będzie poświęcić na ich przygotowanie. Już samo przygotowanie zakwasu na staropolski żurek zajmie kilka dni. Po zaplanowaniu potraw, kolejnym krokiem będą zakupy – na nie również trzeba przeznaczyć nieco czasu. A do tego jeszcze przedświąteczne porządki, codzienna praca.

Nic dziwnego, że trudno znaleźć na to wszystko czas. Na szczęście wtedy z pomocą przyjść może catering wielkanocny. Restauracja Na Skrajnej posiada szerokie menu wielkanocne. Catering to dania idealne na świąteczny stół. Znaleźć można w nim na przykład trio pasztetów polskich z kurczaka, wieprzowiny czy dziczyzny, pieczone mięsa, a także różnego rodzaju sałatki.

Dodatkowo przepyszne, tradycyjne polskie dania mogą być zamówione z dostawą do domu lub innego wybranego miejsca na terenie Warszawy i okolic. To doskonałe, wygodne rozwiązanie zarówno na różnego rodzaju imprezy firmowe, spotkania czy konferencje jak i dla osób, które nie mają czasu na przygotowania do świąt w domu.

Tradycja i nowoczesność w jednym.

A co, jeśli zamiłowanie do tradycji góruje nad wygodą? Zdarza się, że starsze pokolenia niechętnie godzą się na zamawiane menu wielkanocne. Catering jest dla nich nowością i nie przystaje z wizją domowych, samodzielnie przygotowywanych potraw. Na szczęście można połączyć tradycję z nowatorskimi rozwiązaniami. Decydując się na catering wielkanocny w restauracji Na Skrajnej wybiera się tradycyjną kuchnię polską połączoną z nowoczesnym designem.

W ofercie cateringowej znaleźć można na przykład żurek, oczywiście ten klasyczny, na zakwasie obowiązkowo z jajkiem i kiełbasą.  Zamówienie cateringu to nie tylko wygoda, ale też różnorodna oferta dopasowana do indywidualnych potrzeb. Dlatego na wielkanocnym stole pojawić mogą się zarówno zwyczajowe potrawy jak i te bardziej nowoczesne. Miłośnicy lżejszej kuchni w karcie dań odnajdą bukiety sałat z serem feta i sosem winegret oraz świeżymi warzywami, sałatki ze szpinakiem czy roladki z bakłażana.

Wspólne wyjście do restauracji – sprawdzony pomysł na wielkanocne spotkanie

Przedstawiając propozycje dań na Wielkanoc na naszym blogu, jednocześnie przypominamy naszym czytelnikom, że mogą w okresie poprzedzającym święta wraz z rodziną lub znajomymi odwiedzić restaurację Na Skrajnej. Dlaczego warto? Jedna z najlepszych restauracji z kuchnią Polską w Warszawie i okolicach posiada w swojej ofercie nie tylko różnorodne menu dopasowane do okazji, ale też klimatyczny i inspirowany tradycją wystrój.

 

Dzięki wizycie w restauracji można uniknąć najmniej przyjemnej części wszelkich rodzinnych spotkań – sprzątania i zmywania po gotowaniu i skończonym posiłku. Będzie to doskonała okazja do spędzenia jak największej ilości czasu z rodziną bez zmartwień związanych z porządkami oraz przygotowaniami do świąt.