Restauracja "na skrajnej"

Jajeczko firmowe w restauracji – dlaczego warto?

Wielkanoc firmowa to święto, które w wielu przedsiębiorstwach weszło do repertuaru cyklicznych spotkań. To nie tylko okazja do celebracji, ale też do integracji zespołu. Część firm decyduje się na spotkania w siedzibie firmy, część organizuje wyjścia firmowe z różnymi aktywnościami, ale są też takie, które zastanawiają się, czy w ogóle jest sens organizować takie spotkania. Podpowiadamy jak i dlaczego warto zorganizować jajeczko firmowe w restauracji, a także czym kierować się przy szukaniu tej odpowiedniej.

Częstym powodem, dla którego Wielkanoc firmowa nie jest organizowana bywa brak pomysłu na jej przygotowanie. Możliwości wyboru jest wiele, dlatego zdarza się, że już sama wizja szykowania tak dużego przedsięwzięcia jest zniechęcająca. Czy jajeczko firmowe rzeczywiście musi być trudnym wyzwaniem? Zdecydowanie nie, wystarczy zlecić jego przygotowanie profesjonalistom.

A może impreza składkowa?

Zazwyczaj firmy decydując się na firmowe jajeczko, szykują tzw. imprezę składkową. Każdy z pracowników przynosi przygotowaną przez siebie potrawę. Lista potraw ustalana jest wcześniej. Pomysł ten z pozoru wydaje się prosty, ale często zapomina się o logistyce. Co może pójść nie tak?

Nie każdy przyniesie potrawę – zdarza się, że pracownicy zapomną, że mieli coś przygotować. Mogą też się rozchorować i być nieobecni w czasie spotkania. Z tak prozaicznych powodów z firmowego stołu zniknąć może kilka potraw.

 

Kolejny istotny element to przestrzeń, w której organizowana jest impreza. Przy małych zespołach organizacja jajeczka w siedzibie firmy może się sprawdzić. Co jednak, jeśli mamy kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pracowników? Pomieszczenia biurowe mogą okazać się niewystarczające, aby zebrać wszystkich przy jednym stole. Dodatkowo warto pamiętać, że pozostając w biurze wiele osób dalej będzie myślami w pracy i utrudni im to cieszenie się doniosłą chwilą w gronie współpracowników. 

Wielkanoc firmowa i jej przygotowanie bywa sporym  wyzwaniem

Wyzwaniem bywa też dla profesjonalistów, tym bardziej niedoświadczony organizator może stracić motywację, gdy pojawią się pierwsze problemy. Ci pierwsi mają jednak wiedzę i doświadczenie. Doskonale poradzą sobie w każdej kryzysowej sytuacji, a spotkanie nie skończy się fiaskiem. Wielkanoc firmowa – ważny jest klimat i dbałość organizacyjna.

Wielkanoc firmowa w restauracji to nie tylko głowa wolna od zmartwień, ale też nowe doznania dla kubków smakowych. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość ustalenia wszelkich detali z profesjonalistami. Nie trzeba samodzielnie szukać obsługi, sali ani firmy, która dostarczy do niej posiłki. Restauracja ma wszystko – klimatyczny wystrój, stoliki, kelnerów i kucharzy, którzy przygotują przepyszne dania.

Wszelkie firmowe spotkania mogą mieć mniej służbowy charakter, jeśli organizowane są w sprzyjającym otoczeniu. Wiele osób zwraca uwagę na miejsce, w którym jada posiłki. Dobre oświetlenie, muzyka i uprzejma obsługa to połowa sukcesu. Dzięki temu już na starcie można zadbać o dobry nastrój uczestników spotkania. W końcu Wielkanoc firmowa to okazja do pobycia ze sobą, rozluźnienia i spędzenia czasu w doskonałej atmosferze z dala od służbowych obowiązków.

Gdzie zrobić wielkanocny event?

Szukając miejsca do zorganizowania firmowego jajeczka należy przede wszystkim wiedzieć, ile osób ma uczestniczyć w spotkaniu. Czy będą to tylko pracownicy? Jeden dział, kilka, a może cała firma? Niektóre korporacje zapraszają nie tylko pracowników, ale też ich rodziny. Z pewnością bez problemu znaleźć można restauracje na jajeczko firmowe. Warszawa to prawdziwa skarbnica ciekawych miejsc, w których można organizować różnego rodzaju imprezy jak komunie, wesela, urodziny czy właśnie spotkania służbowe.

Szukając odpowiedniego lokalu, warto zwrócić uwagę na lokalizację – ważniejsze od odległości są możliwości dojazdu. Bardzo ważnym aspektem jest strefa dla gości – wybrana restauracja musi mieć odpowiednio duże sale, aby pomieścić wszystkich uczestników spotkania. Co jeszcze? Ustawienie ma znaczenie – to jak rozmieszczone będą stoły, oświetlenie i jakie pojawią się dekoracje jest istotne. Nie tylko wpłynie to pozytywnie na atmosferę, ale też z pewnością ucieszy dział promocji, który będzie robił zdjęcia czy filmy do firmowego albumu.

Dania dopasowane do potrzeb

Kolejnym istotnym elementem wielkanocnego spotkania jest jedzenie. Coraz więcej osób to świadomi konsumenci, którzy chcą wiedzieć z jakich produktów przygotowywane są ich dania, a także jaki jest ich skład. Wiele osób decyduje się też na diety wegetariańskie czy wegańskie chcąc zadbać nie tylko o środowisko, ale też o własne zdrowie. Zdarza się, że niektórzy mają różnego rodzaju alergie pokarmowe.

Wszystkie te detale należy uwzględnić przy planowaniu menu, dlatego wybierając restaurację warto zwrócić uwagę na to, jakie potrawy oferuje. W restauracji mamy możliwość ustalenia szczegółów. Dania mogą być różnorodne, dzięki temu będą dopasowane do potrzeb i upodobań każdego z uczestników spotkania. Warto też pamiętać, że wszelkie potrawy przygotowywane będą w higienicznych warunkach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa żywności.

Koszty

Wiele firm, szczególnie mniejszych przedsiębiorstw, w obawie o finanse decyduje się na rezygnację z firmowego jajeczka, bez tworzenia kosztorysu. Wbrew pozorom organizacja takiej imprezy nie musi być droga. Zaletą przeprowadzenia jej w restauracji jest możliwość indywidualnego ustalania wszelkich kosztów. Dlatego najpierw warto sprawdzić ofertę, a dopiero później podejmować decyzje. 

Jajeczko firmowe w restauracji to dobry pomysł

Przedstawiając na naszym blogu zalety organizowania spotkania wielkanocnego w lokalu jednocześnie zapraszamy do restauracji Na Skrajnej. Można w niej znaleźć, o czym wspomnieliśmy wyżej, czyli ofertę dopasowaną do firmowego budżetu, przestrzeń idealną na duże i małe spotkania, wystrój odpowiedni do okazji. Co jeszcze? W jednej z najlepszych restauracji z kuchnią Polską w Warszawie i okolicach w menu widnieją zarówno wyśmienite dania mięsne jak i wegetariańskie, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo oferta zawiera też specjalne dania show, które z pewnością zaskoczą pracowników.