Restauracja "na skrajnej"

Restauracja czy plener? Gdzie zorganizować wesele?

Składanie przysięgi i wymiana obrączek to niewątpliwie wyjątkowe momenty. Po nich zazwyczaj następuje przyjęcie weselne. Jedni wciąż hołdują tradycji i wybierają restaurację. Inni wolą zaplanować idealne wesele w plenerze. Co jest lepsze? Gdzie zorganizować ten wymarzony dzień? Tutaj znajdziesz wady i zalety obydwu rozwiązań.

 

Wesele w restauracji – klasyka zawsze na topie

Przyjęcie weselne w modnym lokalu to bardzo popularny wybór. Wedle tradycji najlepiej, by była to restauracja z kuchnią polską. Warszawa nie może narzekać na brak takich miejsc, które zachwycają wystrojem wnętrza i rozpieszczają kubki smakowe pysznymi potrawami.

Lokal to dobre rozwiązanie, jeśli para młoda szuka kompleksowej usługi organizacji przyjęcia. Takie miejsca mają doświadczenie w organizowaniu wesel. Zapewniają odpowiednie wyposażenie sali, więc nowożeńcy nie muszą się martwić o wynajem dodatkowego sprzętu. Restauracja pozwala na dostosowanie przyjęcia do indywidualnych potrzeb i gustów: od menu po dekorację. Nie trzeba wynajmować usług stron trzecich, takich jak catering i kelnerzy.

Poza tym jest idealnym miejscem dla wesela w czasie zimowym lub w okresie, gdy prognozy pogody są niepewne. Para młoda nie musi martwić się o niedogodności typu deszcz, wiatr czy nawet błoto. Ważne są również inne udogodnienia, takie jak łazienki dla gości, klimatyzacja sali oraz odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie. Wszystko to przyczynia się do komfortu zaproszonych osób i sprawia, że ​​wesele jest bardziej przyjemne.

Niemniej takie rozwiązanie ma również swoje wady. Przede wszystkim wesele w restauracji może być kosztowne. Poza tym przestrzeń bywa ograniczona pod względem ilości miejsc. Jeśli para młoda planuje wesele dla większej liczby gości, może okazać się, że sala jest zbyt mała. To będzie skutkować mniejszą swobodą ruchu i ograniczeniem przestrzeni do tańca. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki lokal wybiorą przyszli małżonkowie.

oranżeria

Wesele w plenerze – popularny wybór nowoczesnych przyjęć

Coraz częściej spotykanym wyborem młodych par są wesela w plenerze. Oferują wyjątkową i romantyczną atmosferę, z którą przyjęcia w pomieszczeniach po prostu nie mogą się równać. Głównie ze względu na oszałamiającą naturalną scenerię, która dodaje uroku całej ceremonii. Tak naprawdę plener może oznaczać wiele miejsc do wyboru: od przyhotelowych parków i plaż w atrakcyjnych kurortach po przepiękne ogrody otaczające teren restauracji lub innego lokalu.

 

Dużą zaletą zorganizowania przyjęcia weselnego w otoczeniu przyrody jest dostępność większej przestrzeni. Nie tylko do tańca czy jedzenia, ale także do zabawy dla dzieci. To na pewno wpłynie na komfort gości. Podobnie jak naturalne światło, zieleń i świeże powietrze, które pozwolą każdemu poczuć większy relaks. Ponadto wesela plenerowe zapewniają większą elastyczność w zakresie wystroju i motywów przewodnich przyjęcia. Niezależnie od tego, czy chcesz ślub w stylu rustykalnym, boho, czy nowoczesnym, plener oferuje nieograniczone możliwości. Wreszcie, takie rozwiązanie jest idealne dla par, które chcą stworzyć bardziej spersonalizowane i niepowtarzalne wspomnienia z tego okresu.

 

Niestety, chociaż ta propozycja jest bardzo piękna, musisz pomyśleć o aspektach praktycznych. Oznacza to, że w tym przypadku trzeba wszystko przemyśleć dwa razy i wziąć pod uwagę różne czynniki. Wiatr, deszcz czy nadmierne nasłonecznienie mają bezpośredni wpływ na powodzenie przyjęcia weselnego. Podobnie jak unoszące się w powietrzu pyłki. Co, jeśli część gości będzie cierpieć z powodu alergii? Musisz się upewnić, że nic nie zakłóci przebiegu tego wyjątkowego dnia i uwzględnić drugi plan na wypadek niepowodzenia pierwszego.

 

Gdzie zorganizować wesele: restauracja czy plener?

Wiadomo już, jakie są wady i zalety przyjęcia weselnego w restauracji lub na świeżym powietrzu. Jeśli nadal pojawiają się wątpliwości, która opcja będzie odpowiednia, warto wziąć pod uwagę poniższe, istotne dla pary młodej kwestie.

 1. Sporządźcie listę swoich preferencji. Ustalcie:
  1. porę roku zorganizowania ceremonii;
  2. czas rozpoczęcia przyjęcia (południe, popołudnie lub wieczór);
  3. klimat, jaki preferujecie (chłodno, gorąco lub zimno);
  4. pożądane lokalizacje, jak np. miasto, wieś, bliskość do jeziora, plaży, otoczenie lasu itp.
 2. Sprawdźcie swój budżet. Jaką kwotę jesteście w stanie zapłacić, aby zorganizować swoje wymarzone wesele?
 3. Zróbcie listę gości. W ten sposób można uzyskać wstępne wyobrażenie o tym, w jakim wieku będzie większość biesiadników, czy potrzebne będą miejsca noclegowe, czy wszyscy poradziliby sobie z klimatem przyjęcia na świeżym powietrzu itp.
 4. Określcie preferowane menu. Czy wolicie więcej dań gorących z kuchni polskiej, czy raczej wybieracie zimną płytę i mini przystawki? Nie zawsze w plenerze można podać wszystkie dania, zwłaszcza jeśli będzie gorąco i część z nich szybko uległaby zepsuciu.
 5. Poszukajcie odpowiedniego miejsca w okolicy. Biorąc pod uwagę preferencje i budżet, można zacząć szukać idealnej lokalizacji na zapierające dech w piersiach przyjęcie weselne. Bez względu na to, czy wybór padł na restaurację, czy plener, warto poświęcić czas na dobranie miejsca, które pasuje do gustów młodej pary. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale także i korzyści, jakie oferuje dana lokalizacja.

Nie zapomnijcie też sprawdzić, jakie opcje są dostępne w terminie, w którym chcecie zorganizować  ceremonię. Na miejsca, które cieszą się wielką popularnością, trzeba długo czekać. Niekiedy nawet dwa lub trzy lata, by trafić na wolną, ale wymarzoną datę.

Wybór miejsca na wesele – podsumowanie

Organizacja przyjęcia weselnego w plenerze na pewno wymaga dużo planowania i przygotowań, ale ostatecznie jest tego warta. Wesele w restauracji, która zachwyca wystrojem i pyszną kuchnią, jest pewniejszą opcją, ponieważ pogoda nie będzie miała wpływu na jego powodzenie.

 

Ostateczna decyzja, gdzie zorganizować wesele, należy do przyszłych nowożeńców. W końcu chodzi o indywidualne preferencje, możliwości i stworzenie niezapomnianego wydarzenia, które młodzi i ich goście będą wspominać przez lata.