Restauracja "na skrajnej"

Wyjątkowe przyjęcie okolicznościowe w plenerze. Jak je dobrze zorganizować?

Ważne momenty w życiu wymagają odpowiedniej oprawy, której niekiedy towarzyszy huczna zabawa do białego rana. Decydując się na organizację wesela, urodzin, chrzcin, komunii czy rocznicy ślubu, zapewniamy sobie moc niesamowitych przeżyć, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze.aa Pojawia się tylko pytanie, jak zorganizować jedyne w swoim rodzaju przyjęcie okolicznościowe? Coraz popularniejsze stają się przyjęcia plenerowe, które wyróżniają się wyjątkowym klimatem. Co należy mieć na uwadze podczas organizacji przyjęcia okolicznościowego na świeżym powietrzu?

 

Najbardziej sprzyjającym okresem na przyjęcia plenerowe jest lato. Bujna zieleń, pięknie kwitnące kwiaty, ciepłe noce – to wszystko sprzyja zabawom pod chmurką. Ale prawda jest taka, że pogody nie da się zamówić i nawet w środku lata może zdarzyć się chłód oraz deszcz. I organizatorzy muszą być na taką ewentualność przygotowani. Dlatego zamiast brać ciężar odpowiedzialności na własne barki, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Na terenie restauracji Na Skrajnej, w scenerii sosnowego lasu można nie tylko tańczyć do białego rana, ale także powiedzieć sakramentalne „TAK” przed urzędnikiem Stanu Cywilnego.

Bajkowy ogród z namiotami

Podstawą przy organizacji imprezy plenerowej jest wybór miejsca, które będzie położone w atrakcyjnej okolicy, a przy tym zapewni bezpieczną zabawę. Niewątpliwie wszystkie te wymogi spełnia ogród w restauracji Na Skrajnej. Przede wszystkim tereny są na tyle duże, że spokojnie mogą odbywać się tam zarówno przyjęcia okolicznościowe na niewielką liczbę gości, jak i te z prawdziwą pompą. A trzeba przyznać, że pierwszy taniec pod gołym niebem czy składanie sobie przysięgi małżeńskiej w akompaniamencie ptasich treli jest niezwykle magiczne. Należy przy tym podkreślić, że pary, które zdecydują się ślubować miłość, wierność i uczciwość małżeńską na terenie ogrodu Na Skrajnej, nie muszą martwić się takimi kwestiami jak: altana, podest, altana, podest, dekoracje, oświetlenie, sprzęt techniczny i montaż. Organizacja wyjątkowego wydarzenia po najmniejszy detal może być zrealizowana we współpracy z restauracją – Młodej Parze będą zapewnione na miejscu potrzebne elementy, co odejmuje problem poszukiwania wsparcia ze strony firm zewnętrznych. To, co bardzo istotne podczas plenerowych wesel i imprez o innym charakterze, to zagwarantowanie pomyślnej zabawy nieprzerwanej z powodu nagłej zmiany pogody. Stoły oraz krzesła muszą być obowiązkowo rozstawione pod zadaszaniem – u nas w postaci białych namiotów ogrodowych. Dzięki temu, nawet jeśli zacznie padać rzęsisty deszcz, nie popsuje on humoru biesiadników i nie ostudzi zapału do tańców. 

Dla każdego coś dobrego, czyli ustalenie menu

Udana impreza, niezależnie od tego, gdzie jest organizowana, nie może obyć się bez smakowitego menu. Przed ustaleniami dotyczących menu, warto z pewnością dowiedzieć się o dietach zaproszonych gości. Dieta wegetariańska-wegańska, jak i te powodowane kwestiami zdrowotnymi to rzecz coraz bardziej powszechnie stosowana. Żaden z gości nie poczuje się wówczas pominięty. Jeżeli chodzi o ilość ciepłych posiłków, to nie wliczając obiadu, mile widziane są co najmniej dwa dania serwowane na gorąco. W przypadku pleneru świetnie sprawdzają się specjały prosto z grilla. Ponadto, często na uroczystościach pod gołym niebem pojawiają się tak zwane przekąski „na jeden kęs”, które nie wymagają siadania do stołu i sięgania po sztućce. Jedno jest pewne, wszyscy ci, którzy zorganizują swoją imprezę w Na Skrajnej, będą mogli rozkoszować się wspólnie ze swoimi gośćmi daniami na mistrzowskim poziomie. Jako restauracja z kuchnią polską w Warszawie słyniemy z doskonałych opinii – w dużej mierze zawdzięczamy to naszym na doświadczonym i utytułowanym kucharzach, którzy swoje przepisy i receptury mają dopracowane w najmniejszym calu. Tym samym, kosztowanie ich potraw to prawdziwy raj dla podniebienia. 

Rozrywka, czyli plenerowe atrakcje dla gości 

Gdy mowa o imprezach plenerowych, takich jak wesela, urodziny czy rocznice, kolejnym obowiązkowym punktem jest muzyka – DJ selekcjonujący najlepsze utwory lub zespół grający na żywo. Niezależnie od decyzji, w obu przypadkach istotne jest dobre nagłośnienie oraz przestronny parkiet. Młode Pary często zapominają o tych elementach, jednak w trakcie imprezy ich niezbędność okazuje się oczywista. Choć może się wydawać, że spraw, o które należy zadbać jest dużo, organizacja przyjęć okolicznościowych w plenerze z pomocą naszego doświadczonego personelu jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Przy tak niezwykle ważnych okazjach, warto zdać się na wsparcie i sugestie tych, którzy mają za sobą organizację wielu podobnych wydarzeń.

 

O czym jeszcze trzeba pamiętać przy imprezie plenerowej? Jeśli jest to komunia, urodziny dziecka lub innego typu event z udziałem najmłodszych, to koniecznie trzeba zadbać o takie atrakcje, jak dmuchańce w postaci zjeżdżalni lub zamku czy bańki mydlane. Opcją godną rozważenia i cieszącą się w ostatnim czasie dużym powodzeniem jest wynajem na kilka godzin animatorów, którzy zajmują się dziećmi i zapewniają im moc cudownych wrażeń. 

Dekoracje i nastrojowe oświetlenie 

Choć mogłoby się wydawać, że dekoracje są w tym wszystkim najmniej istotne, to w rzeczywistości właśnie one tworzą charakter i klimat imprezy. Na plenerowych przyjęciach świetnie sprawdzają się pastelowe kolory, żywe kwiaty, girlandy, a także świece, latarenki, lampiony oraz lampy. Te ostatnie zadbają o romantyczny nastrój po zmroku. Nie można nie doceniać wpływu oprawy świetlnej na wytworzenie nastrojowej atmosfery. Przykładowo, latarenki ustawione wzdłuż ścieżki pięknie wyglądają i dają to urokliwy efekt. Ponadto, doskonałym rozwiązaniem są punkty świetlne oraz światełka zawieszone na okolicznych krzewach bądź drzewach. Przy czym, należy pamiętać, żeby poza lampkami dekoracyjnymi  budującymi klimat, zapewnić oświetlenie główne, na przykład w postaci punktów świetlnych. Dobrym pomysłem jest też oświetlenie drogi, która prowadzi do toalet, tak aby każdy z gości bez problemu mógł do nich trafić i zapobiec błądzeniu w ciemności.

 

Organizując przyjęcie plenerowe, przede wszystkim należy zadbać o zadaszenie, czyli namiot – na wypadek deszczu, podesty, pyszne menu, klimatyczne dekoracje i nastrojowe oświetlenie. Jednym z magicznych miejsc, w którym można zorganizować niezapomnianą imprezę w plenerze, jest pięknie usytuowany pawilon ogrodowy Na Skrajnej. Kto choć raz odwiedził to miejsce, mógł się przekonać, że bliskie otoczenie natury wpływa na wyjątkową atmosferę, która jest tak pożądana przy okazji znaczących dla naszych gości uroczystościach.