Restauracja "na skrajnej"

Komunia w restauracji czy w plenerze – co wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się czas komunii. Wielu rodziców decyduje się na wydanie przyjęcia z tej okazji. Majowa pogoda sprzyja imprezom w plenerze, jednak nie zawsze może się okazać to dobrą decyzją. Restauracje również mają ciekawe oferty imprez komunijnych. Zastanawiasz się pomiędzy przyjęciem w restauracji a w plenerze? Tutaj znajdziesz wady i zalety obu opcji.

Komunia w restauracji

Restauracje są często pierwszym wyborem przy planowaniu imprezy komunijnej. Dobrym rozwiązaniem jest restauracja z kuchnią polską. Warszawa ma bardzo duży wybór lokali tego typu, z ofertą przyjęcia komunijnego. Kuchnia polska jest uniwersalnym wyborem. Tradycyjne dania smakują wszystkim gościom.

Zalety komunii w restauracji

Jedną z głównych zalet zorganizowania przyjęcia komunijnego w restauracji jest dach nad głową. Nie zawsze w maju możemy liczyć na dobrą pogodę. Często w tym miesiącu zdarzają się chłodne dni. Deszcz również jest losowym zjawiskiem, które trudno przewidzieć z dużym wyprzedzeniem. Organizując przyjęcie komunijne w restauracji, nie musimy martwić się o to, jaka pogoda będzie w dniu uroczystości.

Kolejną zaletą imprezy w restauracji jest duża oszczędność czasu. Przychodzimy, kiedy wszystko jest już przygotowane. Obsługa zadba o odpowiedni układ stolików i podanie jedzenia o umówionej godzinie. Nie musimy martwić się o rzeczy związane z przygotowaniem posiłku i serwisem. To samo dotyczy sprzątania, które również jest po stronie restauracji.

W restauracji mamy również zagwarantowaną wysoką jakość potraw. Zwłaszcza jeżeli organizujemy przyjęcie komunijne w miejscu, które jest nam znane. Dania na pewno będą świeże i przygotowywane przez doświadczonych kucharzy.

Cena zorganizowania przyjęcia komunijnego w restauracji będzie znana na długo przed rozpoczęciem przygotowań do imprezy. Organizatorzy mają ustalone cenniki, które są zależne od liczby gości i wielkości wynajmowanej sali. Nie powinno być żadnych niespodzianek z tym związanych.

Wady komunii w restauracji

Jedną z kluczowych wad organizowania przyjęcia komunijnego w restauracji jest jej ograniczona przestrzeń. Chęć rozprostowania nóg oznacza często konieczność wyjścia z lokalu. Poza tym, dzieci zazwyczaj mają dużo energii i mogą mieć problemy z usiedzeniem na krzesłach. Pamiętajmy, że to dzień poświęcony naszemu dziecku i uwzględnijmy jego potrzeby. W dodatku duża liczba osób na ograniczonej przestrzeni może oznaczać, że w pomieszczeniu będzie duszno. Zwłaszcza, jeżeli trafimy na jeden z cieplejszych majowych dni.

Inną wadą wyprawiania przyjęcia komunijnego w lokalu jest to, że nie będziemy jedynymi gośćmi. Restauracje mają zazwyczaj kilka sal przeznaczonych na imprezy zorganizowane. Do tego dochodzi przestrzeń przeznaczona dla indywidualnych gości, którzy przyszli zjeść obiad. Jeżeli restauracja, w której organizujemy przyjęcie, jest popularna, to liczba dodatkowych osób może być spora.

Kolejną wadą zorganizowania przyjęcia w restauracji bywa cena. Wynajęcie sali i obsługi dla określonej liczby osób może być kosztowne. Nie zawsze jest to znacznie droższa opcja, ale trzeba przygotować odpowiedni budżet na przyjęcie komunijne w restauracji.

Komunia w plenerze

Inną opcją na zorganizowanie przyjęcia komunijnego jest impreza na świeżym powietrzu. Opcja ta również ma kilka zalet i wad. Ważne jest, gdzie będzie organizowane to przyjęcie. Plener może oznaczać przydomowy ogródek, inny teren prywatny albo ogród należący do hotelu, dworku lub restauracji.

sala bankietowa
przyjęcie pod namiotem

Zalety zorganizowania komunii w plenerze

Przyjęcia komunijne organizowane są w maju. Organizując imprezę na świeżym powietrzu w tym miesiącu, mamy sporą szansę na dobrą i słoneczną pogodę. Jednocześnie nie ma obaw o upały. Najwyższa temperatura odnotowana w maju 2022 roku nie przekroczyła 30 stopni[1].

Kolejną zaletą organizowania imprezy w plenerze jest duża przestrzeń. Nie będzie problemów ze wstaniem od stolika i rozprostowaniem nóg, bez konieczności wychodzenia z miejsca imprezy. Również dzieci będą miały sporo miejsca do wyładowania energii.

Organizacja przyjęcia na świeżym powietrzu daje też dostęp do wspomnianego świeżego powietrza. Nie trzeba siedzieć w dusznym pomieszczeniu. Dla wielu osób może być to ważne nie tylko z powodu własnego komfortu, ale też ze względów zdrowotnych.

Jeżeli organizujemy przyjęcie na terenie należącym do nas lub do naszej rodziny, to na pewno będzie się to wiązało ze znacznie niższymi kosztami. Unikniemy opłat za przestrzeń do wynajęcia. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne przyrządzenie jedzenia, to również i tutaj możemy zaoszczędzić.

[1] https://imgw.pl/wydarzenia/charakterystyka-wybranych-elementow-klimatu-w-polsce-w-maju-2022-roku-podsumowanie

Wady zorganizowania przyjęcia komunijnego w plenerze

Do wad organizowania przyjęcia w plenerze możemy zaliczyć niepewną pogodę. Szansa na słoneczny i ciepły dzień w maju jest spora, ale nie mamy stuprocentowej gwarancji, że będzie ona odpowiednia. Maj jest ostatnim miesiącem, w którym występują okazjonalne przymrozki.

Wiosenna impreza na świeżym powietrzu nie jest też najlepszym rozwiązaniem dla alergików. Jeżeli nasze dziecko lub spora część gości ma alergie, to lepszym rozwiązaniem może okazać się spotkanie w restauracji.

Organizowanie przyjęcia w plenerze sprawia, że więcej zadań spoczywa na naszych barkach. Restauracja zajmuje się przygotowaniem jedzenia i stolików oraz sprzątaniem po imprezie. W przypadku imprezy plenerowej, sami musimy zadbać o to wszystko. Trzeba ustawić stoliki i krzesła, a czasami nawet je wynająć. Musimy przygotować jedzenie lub zlecić to firmie cateringowej. Sprzątanie również jest na naszej głowie. Wyjątkiem są imprezy plenerowe organizowane na terenach należących do hoteli i restauracji. Tam jednak nie mamy takiej swobody, jak na terenie prywatnym.

Podsumowanie

Jak widać, organizacja przyjęcia w restauracji, jak i w plenerze ma swoje wady i zalety. Część z nich jest związana z pogodą, co jest czynnikiem bardzo losowym. Impreza w restauracji wydaje się być bezpieczniejszą opcją, ponieważ właśnie ten czynnik losowy będzie miał niewielki wpływ na przebieg i atmosferę spotkania. Przyjęcie w plenerze przy dobrej pogodzie może w ostatecznym rozrachunku okazać się fajniejszą imprezą.

stół catering